ქართული
სპორტი
 
 
მსოფლიოს ჩემპიონი
 
სულ: 279
გოგიტა აბალიშვილი
მკლავჭიდი
2
1
1
როსტომ აბაშიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
0
0
ზაქარია (სოსო) აბრამაშვილი
ბატუტზე ხტომა
1
0
0
გურამ აბულაშვილი
მკლავჭიდი
4
9
0
ლერი აბულაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
12
5
4
გიორგი ალბუთაშვილი
მკლავჭიდი
1
0
1
გიორგი ამბროლაძე
მკლავჭიდი
3
2
0
ნატალია ანისიმოვა
აკრობატიკა
8
6
0
ალექსანდრე ანპილოგოვი
ხელბურთი
2
2
0
ბორის ანტონოვი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
0
1
მერი არაბიძე
ჭადრაკი
1
0
1
გელა არაბული
მკლავჭიდი
12
2
0
გოგიტა არქანია
კარატე
8
5
5
ნუგზარ ასათიანი
ფარიკაობა
2
3
1
გიორგი ასანიძე
ძალოსნობა
5
2
1
ვლადიმერ აფციაური
ფარიკაობა
2
0
2
სოფიკო აფხაზავა
უშუ
6
1
0
თეიმურაზ აფხაზავა
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
0
2
იოსებ ახალბედაშვილი
სამბო
2
0
5
ვლადიმერ ახალკაცი
ძიუდო
5
2
2
გივი ახვლედიანი
ფრენბურთი
2
0
0
ვახტანგ ახობაძე
მკლავჭიდი
1
6
2
გრიგოლ ბაინდურაშვილი (ბაინდუროვი)
ძიუდო
3
0
1
ვახტანგ ბალავაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
2
1
ბექა ბასილაშვილი
მკლავჭიდი
3
2
2
ნინო ბაციაშვილი
ჭადრაკი
1
3
3
გაგა ბახტიძე
ძიუდო
4
1
1
ნიკო ბაჯალაძე
მკლავჭიდი
1
4
0
დავით ბედინაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
1
ზარბეგ ბერიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
2
1
მალხაზ ბერუაშვილი
სამბო
3
0
0
ბესარიონ ბერულავა
სამბო
7
5
9
ზურაბ ბერძენიშვილი
თანამედროვე ხუთჭიდი
1
2
0
ლაშა ბექაური
ძიუდო
12
2
3
ვახტანგ ბლაგიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
5
0
0
მინდია ბოდაველი
სამბო
3
2
5
გელა ბოლქვაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
11
1
5
შმაგი ბოლქვაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
6
8
8
მაია ბოჭორიძე
ბატუტზე ხტომა
2
0
0
გულადი ბუკია
მკლავჭიდი
3
1
1
ზურაბ ბუცხრიკიძე
მკლავჭიდი
3
6
5
ირინე გაბაშვილი
მხატვრული ტანვარჯიში
1
0
1
ვილენ გაბრავა
მკლავჭიდი
5
7
4
ბაგრატ გაგნიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
2
0
თენგიზ გაზდელიანი
მკლავჭიდი
2
5
4
ნონა გაფრინდაშვილი
ჭადრაკი
19
4
2
ტარიელ გაფრინდაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
5
3
4
გურამ გედეხაური
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
ჯაბა გეთიაშვილი
მკლავჭიდი
2
3
6
თორნიკე გიგაური
მკლავჭიდი
4
8
2
გურამ გიგოლაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
2
გენადი გიორგაძე
სამბო
1
0
0
ინგა გიორგობიანი
აკრობატიკა
8
6
0
ლიუდმილა გლაზუნოვა
აკრობატიკა
2
1
0
დავით გობეჯიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
1
1
საბა გოგია
უშუ
4
1
0
გიორგი გოგოჩაშვილი
მკლავჭიდი
3
4
0
ანასტასია გოტფრიდი
ძალოსნობა
8
5
3
მაია გუბიევა
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
1
1
ერეკლე გურჩიანი
მკლავჭიდი
12
7
7
ლაშა გუჯეჯიანი
ძიუდო
4
1
2
რევაზ დავითაძე
ძალოსნობა
11
8
5
საბა დანელია
მკლავჭიდი
3
1
0
ირაკლი დემეტრაშვილი
ძიუდო
1
1
3
გიორგი დემეტრაშვილი
მკლავჭიდი
5
0
0
ნიკოლოზ დერიუგინი
კალათბურთი
2
0
2
გიორგი დიღმელაშვილი
მკლავჭიდი
2
0
1
ლალი დოლიძე
მხატვრული ტანვარჯიში
2
0
0
ანა დოღონაძე
ბატუტზე ხტომა
1
0
0
ირინა დრიაევა
მკლავჭიდი
4
4
3
ნინა დრონოვა
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
0
მერაბ დუკაშვილი
მკლავჭიდი
1
1
3
სერგო დურგლიშვილი
მკლავჭიდი
2
0
0
ლევან ებანოიძე
სუმო
2
0
2
გიორგი ვასაძე
მკლავჭიდი
6
2
1
მუხრან ვახტანგაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
2
ჯამბულ ვიბლიანი
მკლავჭიდი
7
8
1
გელა ზაალიშვილი
ძიუდო
6
1
4
ალექსი ზავრაშვილი
მკლავჭიდი
6
4
2
ანდრეი ზინჩენკო
კონტაქტური კარატე
7
3
1
ირაკლი ზირაქაშვილი
მკლავჭიდი
7
9
2
რამაზ ზოიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
9
7
4
შალვა ზურაბაშვილი
მკლავჭიდი
5
5
3
გრიგოლ ზურაბიანი
მკლავჭიდი
6
2
0
ზურაბ თავბერიძე
მკლავჭიდი
1
11
2
ლევან თედიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
10
1
0
ზვიად თევდორაშვილი
სამბო
3
0
3
ნინო თიბილაშვილი
ფარიკაობა
4
3
7
კობა თოდაძე
მკლავჭიდი
5
1
2
მარიამ თურმანიძე
უშუ
8
2
4
ელიზბარ თურქია
სამბო
1
1
2
გურამ თუშიშვილი
ძიუდო
16
2
2
ვახტანგ იაგორაშვილი
თანამედროვე ხუთჭიდი
1
1
2
ზურაბ იაკობაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
7
2
4
ვასილ იმერლიშვილი
მკლავჭიდი
5
2
2
თამაზ იმნაიშვილი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
8
3
4
ვალიკო იჩქითი
მკლავჭიდი
6
1
7
მერაბ კაკაბაძე
მკლავჭიდი
1
1
3
გიორგი კანდელაკი
კრივი
2
1
0
გივი კარტოზია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
0
1
ვაჟა კაჭარავა
ფრენბურთი
3
0
2
ნიკოლოზ კახელაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
1
3
ივანე (ვანო) კბილაშვილი
მკლავჭიდი
11
1
1
ზაზა კედელაშვილი
ძიუდო
7
0
0
ავთანდილ კენჭაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
5
3
6
ნიკა კენჭაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
4
4
5
გენადი კვიკვინია
მკლავჭიდი
15
5
3
მანუჩარ კვირკველია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
3
ნანა კიკილაშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
გურამ კოსტავა
ფარიკაობა
2
2
6
უშანგი კუზანაშვილი
სამბო
6
3
5
ირაკლი კუპატაძე
ძიუდო
5
2
6
მამუკა კურდღელაშვილი
სამბო
3
5
1
ელდარ (ლუკა) კურტანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
7
5
5
კობა კურტანიძე
ძიუდო
3
0
1
ვახტანგ ლაბაძე
მკლავჭიდი
4
3
1
ანა ლაპიაშვილი
ბატუტზე ხტომა
1
0
0
საბა ლატარია
მკლავჭიდი
3
1
0
თემურ ლიპარტაშვილი
მკლავჭიდი
3
5
4
ვარლამ ლიპარტელიანი
ძიუდო
20
12
15
ეთერ ლიპარტელიანი
ძიუდო
7
6
3
ბექა ლომთაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
5
9
3
შოთა ლომიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
4
3
0
დავით ლორიაშვილი
სამბო
14
3
7
ქეთევან ლოსაბერიძე
მშვილდოსნობა
7
0
0
რევაზ ლუტიძე
მკლავჭიდი
3
0
2
ნიკოლოზ მათიაშვილი
მკლავჭიდი
6
2
1
ლუკა მაისურაძე
ძიუდო
5
3
7
სვეტლანა მაკარიჩევა
აკრობატიკა
6
0
0
კობა მამამთავრიშვილი
მკლავჭიდი
11
0
1
რაულ მამედოვი
უშუ
6
4
0
გრიგოლ მამრიკიშვილი
ძიუდო
1
1
0
ოთარ მამუჩარაშვილი
მკლავჭიდი
4
2
0
თორნიკე მარგველაშვილი
სამბო
1
0
1
იოსებ მაღალაშვილი
სამბო
1
1
0
გივი მაჭარაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
13
5
8
ვალერიან მელაძე
მკლავჭიდი
6
2
0
სალომე მელია
ჭადრაკი
1
2
5
გიორგი მელია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
8
4
6
გიორგი მელიქიშვილი
მკლავჭიდი
9
2
2
ჯიმშერ (ჯიმი) მერაბიშვილი
მკლავჭიდი
5
2
0
გიორგი მეხრიშვილი
სამბო
2
0
2
რევაზ მინდორაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
3
3
2
სვეტლანა მკრტჩიანი-ფეიქრიშვილი
აკრობატიკა
2
1
0
მანანა მნათობიშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
ტრისტან მოსახლიშვილი
ძიუდო
1
1
1
ლევან მოწონელიძე
მკლავჭიდი
2
1
0
ჯონდო მუზაშვილი
სამბო
4
0
2
ავთო მუკბანიანი
ძიუდო
1
1
1
ჯემალ მჭედლიშვილი
სამბო
4
0
0
კობა მჭედლიშვილი
ძიუდო
4
3
3
საქართველოს ნაკრები
ძიუდო
83
87
66
ჯონი ნანდოშვილი
ათლეტიზმი
1
0
0
დიმიტრი ნასყიდაშვილი
ძიუდო
1
0
1
თენგიზ ნაცვლიშვილი
მკლავჭიდი
5
0
4
ლევან ნახუცრიშვილი
სამბო
5
10
8
რამაზ ნოზაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
2
ნიკოლოზ ნუცუბიძე
უშუ
1
0
1
მირიან ოგნაძე
ძალოსნობა
1
1
0
ანა ოდიშვილი
ბატუტზე ხტომა
1
2
0
ირინა ოვოიანი
აკრობატიკა
2
6
0
დავით ოზბეთელაშვილი
ძიუდო
2
2
1
შოთა ომარაშვილი
მკლავჭიდი
10
2
1
ბეთქილ ონიანი
მკლავჭიდი
9
4
2
გიორგი ონიანი
მკლავჭიდი
2
0
3
იური ოსიპოვი
ფარიკაობა
1
0
0
გიორგი ოქროცვარიძე
მკლავჭიდი
3
1
0
ზაზა ოქროცვარიძე
მკლავჭიდი
1
3
1
ადამ ოქრუაშვილი
ძიუდო
16
9
9
გიგა ოჩხიძე
მკლავჭიდი
1
0
0
ნინო ოძელაშვილი
სამბო
6
9
6
მირიან პავლიაშვილი
სამბო
2
1
5
ჯაბა პაპინაშვილი
ძიუდო
3
3
5
ამირან პაპინაშვილი
ძიუდო
10
9
19
ვალერი პარუნაშვილი
სამბო
1
0
1
ზვიად პატარიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
21
2
5
გენო პეტრიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
21
3
7
ანტონ პლესნოი
ძალოსნობა
8
2
2
დავით პოღოსიანი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
0
1
ლევან პოღოსიანი
მკლავჭიდი
5
6
4
დათუნა ჟიშკარიანი
მკლავჭიდი
4
1
2
ტარიელ ჟღენტი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
10
3
1
ზებედა რეხვიაშვილი
ძიუდო
6
2
10
აივენგო რიკაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
1
5
ვლადიმერ რუბაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
რომან რურუა
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
5
1
0
ნინო საბაშვილი
მკლავჭიდი
1
2
8
ლევან საგინაშვილი
მკლავჭიდი
14
4
0
ბაჩუკი საგინაშვილი
მკლავჭიდი
4
0
0
ოთარ საგინაშვილი
მკლავჭიდი
3
1
0
ზურაბ საკანდელიძე
კალათბურთი
6
0
3
ლევან საკაშვილი
მკლავჭიდი
5
3
1
მიხეილ სალაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
ნინო სალუქვაძე
სასტენდო და ტყვიის სროლა
15
8
8
დავით სამუშია
მკლავჭიდი
6
1
2
ვეფხია სამხარაძე
მკლავჭიდი
5
8
1
გურამ საღარაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
3
1
ნიკა სიდამონიძე
ძიუდო
3
3
1
გოჩა სიჭინავა
მკლავჭიდი
1
3
1
რუსუდან სიხარულიძე
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
1
ზვიად სულიკაშვილი
მკლავჭიდი
6
0
0
გიორგი სხირტლაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
2
1
მირზა სხულუხია
თავისუფალი ჭიდაობა
4
0
3
ლაშა ტალახაძე
ძალოსნობა
25
0
0
ნუგზარ ტატალაშვილი
ძიუდო
10
7
8
სერგეი ტერნოვიხი
სამბო
2
0
0
ამირან ტოტიკაშვილი
ძიუდო
3
0
2
ტარიელ ფალიაშვილი
მკლავჭიდი
1
0
0
მამუკა ფაჯიშვილი
მკლავჭიდი
2
0
2
მინდია ფეტვიაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
0
ალექსი ფრეწუაშვილი
მკლავჭიდი
5
5
4
მარინე ფუტკარაძე
მკლავჭიდი
12
1
1
ომარ ფხაკაძე
ველოსპორტი
1
1
2
შალვა ქარდავა
ძიუდო
3
0
4
ელენე ქებაძე
სამბო
4
6
8
დავით ქევხიშვილი
ძიუდო
3
3
3
ავთანდილ ქორიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
0
0
ჯამბულ ქურდიანი
ძიუდო
3
2
1
გოჩა ღვაჩლიანი
ძიუდო
3
2
3
პაატა ღვინიაშვილი
სამბო
5
7
5
ბექა ღვინიაშვილი
ძიუდო
17
8
9
თემო ყაზარაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
2
ილია ყანდაშვილი
მკლავჭიდი
2
0
0
გიორგი ყიზილაშვილი
ძიუდო
1
1
0
ლაშა შავდათუაშვილი
ძიუდო
14
7
12
დიმიტრი (დიტო) შანიძე
ძალოსნობა
3
9
0
გალინა შარაბიძე (მინაიჩევა)
სპორტული ტანვარჯიში
1
1
0
მაია შილაკაძე
აკრობატიკა
2
2
2
გიორგი შოთაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
11
1
2
არსენ შოშიაშვილი
მკლავჭიდი
8
0
0
მაია ჩიბურდანიძე
ჭადრაკი
13
3
1
ვახტანგ ჩიდრაშვილი
სამბო
13
2
2
რაფაელ ჩიმიშკიანი
ძალოსნობა
9
3
0
გენადი ჩირგაძე
სამბო
2
4
6
ვანო ჩურჩხელაშვილი
ძიუდო
1
0
0
თამაზ ჩუტკერაშვილი
მკლავჭიდი
1
4
1
დავით ჩხარტიშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
3
9
გიორგი ჩხეიძე
ძალოსნობა
2
5
4
ირაკლი ჩხეიძე
ძალოსნობა
13
1
3
ლუხუმ ჩხვიმიანი
ძიუდო
8
1
6
ავთანდილ ცინცაძე
სამბო
1
1
5
ირაკლი ცირეკიძე
ძიუდო
3
1
3
ზაურ ცხადაძე
მკლავჭიდი
9
0
2
ანდრო ცხოვრებოვი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
ნანა ძაგნიძე
ჭადრაკი
2
6
6
ნიკოლოზ (ნიკა) წერეთელი
მკლავჭიდი
2
0
3
ლევან წიკლაური
ძიუდო
4
4
3
ნუგზარ წურწუმია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
16
3
9
დავით ჭელიძე
მკლავჭიდი
9
4
1
ნუგზარ ჭიკაძე
მკლავჭიდი
5
1
1
იმედა ჭინჭარაული
მკლავჭიდი
14
5
4
თორნიკე ჭოველიძე
ძიუდო
4
2
3
ავთანდილ ჭრიკიშვილი
ძიუდო
18
6
10
ლერი ხაბელოვი
თავისუფალი ჭიდაობა
9
1
0
აკაკი ხანიშვილი
სამბო
1
1
1
ზვიად ხანჯალიაშვილი
ძიუდო
3
1
3
გიორგი ხარაბაძე
კრივი
2
4
3
გია ხაჩიძე
მკლავჭიდი
8
0
1
დავით ხახალეიშვილი
ძიუდო
7
2
4
ნესტორ ხერგიანი
ძიუდო
8
3
10
დავით ხეცურიანი
ძალოსნობა
2
4
0
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
10
5
8
ლევან ხიტურიძე
მკლავჭიდი
3
0
1
ანზორ ხმიადაშვილი
ძიუდო
1
0
0
მინდია ხომიზური
ძიუდო
2
0
1
ვახტანგ ხოსიტაშვილი
ძიუდო
1
0
1
ბელა ხოტენაშვილი
ჭადრაკი
2
3
4
რუსუდან ხოფერია
ბატუტზე ხტომა
3
1
0
ზაურ ხუბაშვილი
მკლავჭიდი
4
1
2
თემურ ხუბულური
ძიუდო
4
2
0
ლუკა ხუტიაშვილი
უშუ
1
1
4
ვახტანგ ჯავახაძე
მკლავჭიდი
7
4
3
ლელა ჯავახიშვილი
ჭადრაკი
1
2
5
სერგო ჯაიანი
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
1
ბადრი ჯანიაშვილი
სამბო
1
2
2
თეონა ჯანჯღავა
ბატუტზე ხტომა
2
1
1
ზურაბ ჯაფარიძე
თანამედროვე ხუთჭიდი
2
0
0
გიორგი ჯაშიაშვილი
მკლავჭიდი
15
2
3
იოსებ (სოსო) ჯაჭვლიანი
მკლავჭიდი
2
1
2

ქართული სპორტი

2019 | © საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო