ქართული
სპორტი
 
 
მსოფლიოს პრიზიორი
 
სულ: 253
ალექსი აბუთიძე
მკლავჭიდი
1
0
2
ოთარ აბულაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
3
6
ნანა ალექსანდრია
ჭადრაკი
6
2
0
ტარიელ ალიბეგაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
0
1
სანდრო ამინაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
0
7
როლანდ ანდრიაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
4
დავით არაბული
მკლავჭიდი
0
3
1
ვლადიმერ არსენიანი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
0
1
ლევან არჯევნიშვილი
მკლავჭიდი
0
2
2
ვახტანგ ახობაძე
მკლავჭიდი
0
5
1
ნიკოლოზ ბაბილაშვილი
სამბო
1
1
6
გელა ბარათაშვილი
სამბო
1
1
1
გიორგი ბაშარული
მკლავჭიდი
0
1
0
ნიკა ბაჩიაშვილი
ძიუდო
1
0
4
მიხეილ ბახბახაშვილი
ძიუდო
2
2
1
დავით ბახბახიშვილი
სამბო
0
1
2
ლაშა ბეგიაშვილი
მკლავჭიდი
0
1
1
რობინზონ ბეგლარაშვილი
ძიუდო
3
0
2
ნუკრი ბერაია
სამბო
0
0
1
ლევან ბერიანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
2
2
იოსებ ბერიშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
1
2
ბექა ბერულავა
ძიუდო
0
0
1
ბექა ბერძენიშვილი
სამბო
9
2
7
გელა ბეწუაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
3
ელჩინ ბინატოვი
მკლავჭიდი
2
0
5
ომარ ბლიაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
0
დავით ბოდაველი
ძიუდო
1
1
1
თამაზ ბოჭოიძე
მკლავჭიდი
0
1
1
ნიკა ბრაგვაძე
მკლავჭიდი
0
1
2
მერალი ბროიანი
მკლავჭიდი
3
3
0
ნიკა ბროლაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
0
4
აბესალომ ბუკია
მკლავჭიდი
0
2
2
ნოდარ ბუცხრიკიძე
ძიუდო
0
0
1
სერგო გაბარაევი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
0
1
დავით გაბელაია
ათლეტიზმი
0
0
1
ირაკლი გამთენაძე
მკლავჭიდი
2
3
4
ვანო გამხიტაშვილი
სამბო
1
7
4
რაჩო გახარია
მკლავჭიდი
0
0
3
გიორგი გეგელაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
3
5
ემზარ გელაშვილი
ველოსპორტი
0
0
1
ბაქარ გელენიძე
კიკბოქსინგი
0
0
1
ირინა გერასიმოვა
ცურვა
0
0
2
გიორგი გერმანოზაშვილი
უშუ
3
0
3
დავით გვანცელაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
1
1
თორნიკე გვიჭიანი
ძიუდო
2
0
1
აკაკი გიგატაძე
სამბო
0
0
2
თორნიკე გიგაური
მკლავჭიდი
3
4
1
დავით გიგოლაშვილი
მკლავჭიდი
2
0
2
გურამ გიორბელიძე
ძალოსნობა
0
2
1
ლაშა გობაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
7
1
3
ბაკურ გოგიტიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
1
0
კობა გოგოლაძე
კრივი
0
1
1
გიორგი გოგშელიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
3
5
მათე გოქაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
1
2
საბა გრიგალაშვილი
ძიუდო
3
3
3
ტატო გრიგალაშვილი
ძიუდო
4
3
9
ზაზა გუგენიშვილი
მკლავჭიდი
2
1
1
დავით გულისაშვილი
უშუ
2
5
1
ლაშა გურული
ძიუდო
0
1
2
ბექა გურული
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
3
6
თემურ დადიანი
მკლავჭიდი
2
5
2
ალექსი დავითაშვილი
ძიუდო
2
2
6
გოგა დანელია
მკლავჭიდი
0
1
1
ვასილ დაუთაშვილი
მკლავჭიდი
0
3
5
ვლადიმერ დგებუაძე
ძიუდო
2
0
1
ზაურ დვალიშვილი
ძიუდო
0
1
0
მერაბ დვალიშვილი
სამბო
0
1
0
ომარ ეგაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
1
0
ოთარ ერანოსიანი
კრივი
3
0
4
ქრისტინე ესებუა
მშვილდოსნობა
1
2
2
გიორგი ვაზაგაშვილი
ძიუდო
2
2
5
გოგა ვარდოსანიძე
ძიუდო
0
2
3
ზურაბ ზვიადაური
ძიუდო
4
3
2
ზაზა თაბაგარი
მკლავჭიდი
0
1
0
ლაშა თაქთაქიშვილი
ძალოსნობა
0
3
0
დავით თედორაძე
მკლავჭიდი
0
0
1
თენგიზ თედორაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
0
2
რევაზ თევდორაძე
მკლავჭიდი
0
1
1
გიორგი თენაძე
ძიუდო
1
0
3
გიორგი თვალიაშვილი
მკლავჭიდი
0
2
0
ტარიელ თვალიაშვილი
მკლავჭიდი
0
3
0
რევი თუთისანი
მკლავჭიდი
0
3
0
ზაზა თურმანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
ირაკლი თურმანიძე
ძალოსნობა
2
2
5
რამაზ თურმანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
3
4
ოთარ თუშიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
1
6
ნანა იოსელიანი
ჭადრაკი
5
2
1
დავით ირემაძე
მკლავჭიდი
0
3
1
მერაბ კაკაბაძე
მკლავჭიდი
0
0
1
ლაშა კამარაული
კონტაქტური კარატე
0
0
1
ლუკა კაპანაძე
ძიუდო
1
3
4
დავით კარბელაშვილი
სამბო
0
1
2
მოისეი კასიანიკი
ძალოსნობა
0
0
2
კახი კახიაშვილი
ძალოსნობა
2
1
0
ნათია კახობერაშვილი
სამბო
0
1
0
გიორგი კევლიშვილი
მკლავჭიდი
0
2
1
ნოდარ კევლიშვილი
მკლავჭიდი
0
0
1
აკაკი კიბორძალიძე
ძიუდო
0
2
1
ანზორ კიკნაძე
ძიუდო
4
2
3
ლიზი კილაძე
სასტენდო და ტყვიის სროლა
1
0
3
თამაზ კირაკოზაშვილი
ძიუდო
2
3
0
ანასტასია კირთაძე
ჭადრაკი
0
1
0
ზაზა კობაიძე
მკლავჭიდი
0
0
1
ბეჟან კობაიძე
მკლავჭიდი
0
1
1
რობერტ კობლიაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
3
5
გიგა კოდუა
მკლავჭიდი
0
3
3
ჯუმბერ კოლხიტაშვილი
სამბო
0
0
1
ნიკო კუცია
სამბო
2
4
9
ბესიკ ლეკიაშვილი
მკლავჭიდი
0
3
4
ირინე ლეონიძე
სამბო
0
3
4
ანზორ ლეჟავა
კალათბურთი
1
0
1
მინდია ლილუაშვილი
სამბო
3
6
5
დავით ლილუაშვილი
სამბო
0
0
2
დავით ლიპარტელიანი
მკლავჭიდი
0
1
2
გაგი ლიჩელი
ძიუდო
0
1
0
მარიამ მაზანაშვილი
ძიუდო
0
0
1
ლაშა მათიაშვილი
ძიუდო
0
1
2
ტარიელ (ტარზან) მაისურაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
1
3
მურმან მალანია
კანოე
0
2
0
არჩილ მალაყმაძე
ძალოსნობა
2
2
3
კახა მამულაშვილი
სამბო
1
3
7
ვაჟა მარგველაშვილი
ძიუდო
7
2
9
უშანგი მარგიანი
ძიუდო
3
4
4
დავით მარგოშვილი
ძიუდო
1
3
0
გია მარკოიძე
მკლავჭიდი
0
0
2
დავით (დათო) მარსაგიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
1
8
ლევან მატიაშვილი
ძიუდო
5
4
6
თეიმურაზ მატოიანი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
0
1
0
ნინო მახარაძე
მკლავჭიდი
0
0
1
კესარია მგელაძე
ჭადრაკი
1
1
0
გიგი მდივანი
მკლავჭიდი
0
2
1
მევლუდ მელაძე
სამბო
1
1
1
გიორგი მეშვილდიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
2
11
გურამ მინაშვილი
კალათბურთი
4
1
1
გიორგი მირუაშვილი
სამბო
0
1
1
ლაშა მიქავა
მკლავჭიდი
0
1
2
შოთა მიშველიძე
ძალოსნობა
4
4
3
სერგო მოვსესიანი
კონტაქტური კარატე
0
1
1
შოთა მორჩილაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
2
დავით მოძმანაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
4
3
ნიკოლოზ მუზაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
0
1
ირაკლი მწითური
თავისუფალი ჭიდაობა
2
5
5
სალომე მჭედლიშვილი
ძიუდო
1
0
2
რევაზ ნადარეიშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
1
გივი ნადარეიშვილი
სამბო
0
1
8
ზაზა ნადირაძე
კანოე
3
4
3
თამაზ ნამგალაური
ძიუდო
4
0
2
ხათუნა ნარიმანიზე
მშვილდოსნობა
1
1
3
გია ნაცვლიშვილი
სამბო
1
1
0
თამაზ ნეფარიძე
სამბო
0
0
1
ბაგრატ ნინიაშვილი
ძიუდო
1
1
11
ჯიბილო ნიჟარაძე
ძიუდო
3
2
3
მარიამ ნოდია
მკლავჭიდი
0
3
4
მიხეილ ნოზაძე
ძიუდო
0
0
1
ელიზბარ ოდიკაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
4
4
9
ზვიად ოდოშაშვილი
სამბო
1
0
3
გივი ონაშვილი
ძიუდო
3
3
3
გელა პაპაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
0
2
გიორგი პერტაია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
1
ბელა პლიევა
მკლავჭიდი
1
1
1
ბექა ჟორჟოლაძე
უშუ
0
0
1
ლევან ჟორჟოლიანი
ძიუდო
1
3
2
დავით რაზმაძე
ძიუდო
0
0
2
თინათინ რევაზიშვილი
ძიუდო
0
1
1
გიორგ რევაზიშვილი
ძიუდო
2
3
5
გიორგი როსტომაშვილი
მკლავჭიდი
0
2
0
ონისე სანებლიძე
ძიუდო
6
2
6
სოფრომ სანთელაძე
მკლავჭიდი
0
2
1
თინიკო სარალიძე
მკლავჭიდი
0
1
0
სარქის სარხოიანი
მაგიდის ჩოგბურთი
0
4
3
თამაზ საღლიანი
მკლავჭიდი
2
1
0
ვლადიმერ სვეტილკო
ძალოსნობა
1
1
1
ალექსი სვიანიძე
ძიუდო
0
0
2
დავით სვიმონიშვილი
სამბო
2
1
1
ანზორ სიდამონიძე
ძიუდო
0
1
1
ელისო სისაური
სამბო
0
1
2
ნიკა სისვაძე
სუმო
1
0
5
ნიკოლოზ სიხვაძე
მკლავჭიდი
0
1
1
ოთარ სოზიაშვილი
ძიუდო
0
0
1
დავით სოლოღაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
4
სოფიო სომხიშვილი
ძიუდო
4
3
3
ზურაბ სოხაძე
მკლავჭიდი
1
3
1
გიორგი სულავა
თავისუფალი ჭიდაობა
2
2
7
ილია სულამანიძე
ძიუდო
3
2
4
ცოტნე სულთანიშვილი
კიკბოქსინგი
0
1
0
ლაშა სუმბულაშვილი
უშუ
0
0
2
გიგა ტატიაშვილი
ძიუდო
3
3
1
ვლადიმერ უგრეხელიძე
კალათბურთი
2
1
1
ანა უთურგაშვილი
ძიუდო
0
1
0
ზურაბ ურთაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
6
2
8
რამაზ ფალიანი
კრივი
0
0
2
გიორგი ფალიანი
მკლავჭიდი
1
1
4
გურამ ფირცხალავა
უშუ
1
2
3
ლაშა ფიფია
სამბო
0
1
0
შენგელი ფიცხელაური
ძიუდო
2
3
3
გიორგი ფურცელაძე
მკლავჭიდი
0
7
1
კობა ფხაკაძე
კრივი
0
0
1
ზაურ ქათამაძე
მკლავჭიდი
0
1
1
ნუკრი ქანდარია
მკლავჭიდი
0
0
1
ნოდარ ქევხიშვილი
მკლავჭიდი
0
1
1
დავით ქვათაძე
სასტენდო და ტყვიის სროლა
0
0
1
ანზორ ქიბროწაშვილი
ძიუდო
4
5
2
თამაზ ღლონტი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
2
1
ბაჩანა ყაზარაშვილი
მკლავჭიდი
1
1
1
დავით ყაზახაშვილი
მკლავჭიდი
0
1
0
ნატალია ყიფშიძე
ძიუდო
0
3
4
პაატა შამუგია
სპორტული ტანვარჯიში
0
1
0
შორენა შარაძე
სამბო
1
0
3
დავით შენგელია
სამბო
0
0
1
გივი შენგელია
სასტენდო და ტყვიის სროლა
0
0
1
ვახტანგ შიხაშვილი
მკლავჭიდი
0
0
1
გიორგი შპეტიშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
0
2
გიორგი შუბითიძე
სამბო
0
2
1
ზვიად ჩინჩალაძე
სამბო
1
1
6
ნინო ჩიხლაძე
უშუ
1
3
4
გიორგი ჩიხრაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
2
1
გიორგი ჩოგოვაძე
წყალში ხტომა
2
0
1
ლევან ჩომახაშვილი
მკლავჭიდი
0
3
1
შოთა ჩოჩიშვილი
ძიუდო
1
4
3
არჩილ ჩოხელი
სამბო
2
4
12
მირიან ცალქალამანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
1
1
ავთანდილ ცერცვაძე
სუმო
1
7
6
მარიამ ცერცვაძე
ძიუდო
0
2
4
ნოდარ ციხელაშვილი
მკლავჭიდი
0
6
0
გიორგი ცოფურაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
5
3
მანუჩარ ცხადაია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
3
3
საბა ძულიაშვილი
მკლავჭიდი
0
1
1
მიხეილ წიკლაური
კონტაქტური კარატე
1
1
1
გიორგი წიკლაური
მკლავჭიდი
0
0
1
მარიამ ჭანტურია
ძიუდო
4
2
11
ნიკა ჭიკაიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
4
1
გიორგი ჭიღლაძე
აკრობატიკა
1
1
0
თორნიკე ჭოველიძე
ძიუდო
1
0
1
გიორგი ჭოლაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
0
3
შოთა ხაბარელი
ძიუდო
2
3
3
ნიკა ხარაზიშვილი
ძიუდო
0
4
1
მამუკა ხარაიშვილი
მკლავჭიდი
0
0
1
რამაზ ხარშილაძე
ძიუდო
1
2
2
ბადრი ხასაია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
2
ირაკლი ხერგიანი
სამბო
1
1
0
ჯონი ხეცურიანი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
2
4
მალხაზ ხვედელიძე
მკლავჭიდი
0
2
1
თემურ ხოზრევანიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
0
1
1
ნინო ხომერიკი
ჭადრაკი
0
0
1
ნოდარ ხოხაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
0
1
2
ვანო ხუბაშვილი
ძიუდო
0
1
2
ნინო ხურციძე
ჭადრაკი
0
1
2
დიმიტრი ხუციშვილი
სამბო
0
0
1
დავით ხუციშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
3
4
მარიამ ჯანაშვილი
ძიუდო
0
1
0
სანდრო ჯანგებაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
1
ივერი ჯიქურაული
ძიუდო
2
2
4
ივერი ჯულაყიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
5
3
6

ქართული სპორტი

2019 | © საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო