სუპერთასის ნახევარფინალში შავმა ლომმა ესპანელი იბერიელები 43-40 დაამარცხა
ტალინში გამართულ ფიგურული ციგურაობის მსოფლიოს ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე კარინა საფინა და ლუკა ბერულავა ოქროს მედალს დაეუფლნენ.
საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით და ეროვნული ფედერაციის „სპორტი ყველასათვის“ ორგანიზებით, დღეს სპორტის საერთაშორისო დღე სხვადასხვა სპორტული ღონისძიებით აღინიშნა.
ბუდაპეშტში მიმდინარე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე გელა ბოლქვაძემ (82 კგ) 🥈ვერცხლის მედალი მოიპოვა
ბუდაპეშტში მიმდინარე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე შმაგი ბოლქვაძე (72 კგ) 🥈ვერცხლის მედლის მფლობელი გახდა
საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა, თეა წულუკიანმა, მინისტრის მოადგილესთან, სოსო გიორგაძესთან ერთად,
ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე რობერტ კობლიაშვილი 🥉ბრინჯაოს მედალს დაეუფლა!
ბუდაპეშტში მიმდინარე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე ლერი აბულაძე (63 კგ) 🥇ოქროს მედლის მფლობელი გახდა!
ბუდაპეშტში მიმდინარე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ევროპის ჩემპიონატზე ნუგზარ წურწუმიამ (55 კგ) 🥈ვერცხლის მედალი მოიპოვა